AKTUALNOŚĆI DZIENNY DOM POMOCY UL . W.SKOCZYLASA

„ Każda radość, którą niesiemy innym, zawsze do nas powróci….”

-Zeneta M.Raudive

Większość z nas kojarzy jesień z deszczem, opadajacymi liśćmi i zbliżajacą się zimą. Pozornie nie jest to atrakcyjna pora roku, ale jeśli przełamiemy swoją niechęć do wyjścia z domu i wybierzemy się na spacer to zauważymy … PIĘKNĄ , ZŁOTĄ, POLSKĄ JESIEŃ.

SESJA ZDJĘCIOWA 

Nie od dzisiaj wiadomo, że fotografie są wyjątkowym sposobem na zachowanie pięknych wspomnień.  Pewne wydarzenia w naszym życiu mijają i odchodzą w niepamięć, jednak fotografie zostaną z nami na zawsze. Bez wątpienia mają one ogromną wartość sentymentalną .To tylko zdjęcie ?!- my się z tym nie zgadzamy. To zatrzymana na papierze chwila. Chwiala , która przywołuje całą gamę uczuć i emocji, którą możemy przeżywać na nowo utrwalając ją w pamięci.

Dlatego z okazji DNI SENIORA oraz MARSZU KAPELUSZY zorganizowaliśmy  w naszym DDP  sesję zdjęciową „W Kapeluszach nam do twarzy” Seniorki na warsztatach wykonały przepiękne kapelusze otrzymały wyróżnienie, dlatego warto było docenić ich sukces i starania.

DDP przy ul. Skoczylasa na chwilę zamienił się w profesjonalne studio zdjęciowe. Każdy bez wyjątku przyszedł odświętnie ubrany. Panie mogły skorzystać z pomocy poprawiając makijaż czy też fryzurę.

Seniorzy przyznali, że sesja zdjęciowa była miłą odskocznią i pozwoliła im poczuć się wyjatkowo. Efekty sesji zdjęciowej będzie można podziwiać podczas obchodów 3 lat

BAL KAPELUSZY

Jak wiemy we wrześniu jak i w październiku obchodzimy DNI SENIORA - z tej okazji w naszym DDP zorganizowaliśmy bal pod hasłem „ Kapelusze mająp dusze”. Całą zabawę poprowadził zaprzyjaźniony z naszym domem Wojciech Mach -wrocławski wodzirej. Pełna sala świetnie bawiących się seniorów, występów muzycznych oraz zabawnych  konkurencji.

 

WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO I OGRODU JAPOŃSKIEGO

 
Październik to ostatnia okazja w tym roku, kiedy można odwiedzić dwa piękne Wrocławskie Ogrody. Zwiedzając Ogród Botaniczny i Ogród Japoński to dobra okazja, by zobaczyć pięknie zmieniającą się przyrodę. W czasie  wspólnej wędrówki alejkami ogrodów seniorzy podziwiali pięknie przebarwione i opadajace liście .Jesienne barwy ogrodów raziły nas pełną paletą barw, od ciepłej żółci, poprzez płomienny pomarańcz, aż po ognistą czerwień . Rośliny mimo przekwitania wyglądały atrakcyjnie. Seniorzy byli zadowoleni ze wspólnych spacerów, bo przecież wszyscy dobrze wiemy, że jesienny spacer jest idealnym lekarstwem na nasze zdominowane przez pęd życie.

DDPSkoczylasa1   DDPSkoczylasa2

Zdjęcie przedstawia artystyczne prace z dyni w Ogrodzie Botanicznym,            Zdjęcie przedstawia piękny krajobraz Ogrodu Japońskiego ,gdzie nasi Seniorzy mieli okazję być.

które nasi seniorzy z DDP mieli okazję podziwiać.          

 

WYSTĘP ZESPOŁU„CECHOWIANIE’ 

 

Zdjęcie przedstawia piękny krajobraz Ogrodu Japońskiego ,gdzie nasi Seniorzy mieli okazję być.

Z okazji DNI SENIORA mieliśmy okazję gościć w naszym DDP zespół wokalny „CECHOWIANIE”.  

Znane i lubiane piosenki brawurowo zaśpiewane, a także humorystyczne teksty na temat upływajacego czasu i nieuchronnej starości wprowadziły wszystkich w znakomity nastrój.

 DDPSkoczylasa3  

Zdjęcie przedstawia występ Zespołu Cechowianie , który gościł w naszym Dziennym Domu Pomocy.  

 

 

WARSZTATY ROBIENIA STROIKÓW-AKTYWNE WROCŁAWIANKI. 

Aktywne Wrocławianki to grupa pań działajaca przy Wrocławskim Centrum Seniora, które chętnie prowadzą różne warsztaty rękodzielnicze.

25 października, czyli tuż przed świętami związanymi ze szczególna pamięcią o zmarłych pod czujnym okiem grupy Aktywnych Wrocławianek zostały stworzone piękne a zarazem niebanalne dekoracje. I choć wszystkie stroiki były tworzone z tych samych materiałów, to jedank każdy był inny i wyjątkowy.

DDPSkoczylasa4

Na zdjęciu pięknie wykonany stroik z choinki, jarzębiny i sztucznych dodatków wykonany przez uczestników warsztatów..

 

FLORYTYCZNIE Z DYNIĄ W ROLI GŁÓWNEJ. 

 
W październiku nasi seniorzy wzięli udział w warsztatach  florystycznych z dynią w roli głównej, które odbyły się pod czujnym okiem naszej seniorki- pani Sabinki – emerytowanej florystki. Każdy z uczestników warsztatów własnoręcznie wykonał kompozycję kwiatową na ozdobnej dyni, wykorzystując zebrane podczas wspólnych spacerów jesienne liście, gałązki i suszone kwiaty. Pomysłowość i kreatywność seniorów zachwyciła nas wszystkich.

 DDPSkoczylasa5   DDPSkoczylasa6

Na zdjęciu pięknie udekorowane suszonymi kwiatami ozdobne dynie,                                   Na zdjęciu seniorzy podczas wspólnych warsztatów florystycznych zdobienia dyni.

wykonane podczas warsztatów w DDP przy Skoczylasa.

 

KULINOTERAPIA

 
W ramach  cyklicznych zajęć kulinarnych seniorzy wykonali pyszne naleśniki z serm i dżemem. Smaczne naleśniki przyozdobili bitą smietaną i owocami. Ponadto na treningach samoobsługii seniorzy upiekli ciasto marchewkowe, jabłeczniki oraz racuchy. Zajęcia kulinarne to nie tylko dobre jedzenie. To porzede wszystkim praca w grupie, pomysłowość, rzetelność i

 DDPSkoczylasa7  DDPSkoczylasa8  DDPSkoczylasa9

Zdjęcia przedstawiają słodkie wypieki i naleśniki zrobione podczas zajęć z samoobsługi prowadzonych w ramach kulinoterapii dla Klientów naszego DDP.

doskonałość.

ZABAWY OKOLICZNOŚCIOWE  

Tak się składa, że co miesiąc mamy okazję uroczyście świętowąć. Skoczylasowe urodzinki  naszych klientów to okazja do wspólnej zabawy. Okazja w istocie – szczególna. Dlatego do każdej tego typu zabawy przygotowujemy się z ogromną rzetelnością. Wraz z klientami szykujemy zawsze mini występ – niepodziankę . Występ musi być zbawny i zaskakujący. Dzienny Dom Pomocy zawsze w tym dniu tryska wyjatkową radością i humorem. Przy szlagierach muzyki popularnej zawsze wszyscy dobrze się bawią. A występ- niepodzianka wywiera na ich twarzach szeroki uśmiech, co tym bardziej nas motywuje do działania.

WYJŚCIE DO KINA MAGNOLIA NA FLIM „JOHNNY” 

Na ekranach kin zadebiutował długo wyczekiwany film „Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszaka. Oparty na prawdziwej historii o niezwykłej przyjąźni księdza Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego- chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Z czystym sumieniem możemy ten flim polecić każdemu. To absolutnie unikalna historia, w której humor miesza się z ważnymi tematami, ale są one podane w przystępny sposób.  Pełni ciekawości, także postanowiliśmy zobaczyć ten film- okazuje się , że warto było !!! Seniorzy wzruszeni i zadowoleni , flim dostrczył im wielu emocji i tematów do dyskusji.

 DDPSkoczylasa10

Zdjęcie przedstawia salę kinową wraz z biletem na Film "JOHNNY" .

 

JARMARK JADWIŻAŃSKI 2022 

 DDPSkoczylasa11

Zdjęcia przedstawiają kreatywne warsztaty robienia świeczników podczas JARMARKU JADWIŻAŃSKIEGO, które poprowadził nasz DDP.

 

Jarmar Jadwiżański – plenerowa impreza w klimacie średniowiecza , odbywająca się w malowniczym otoczeniu Zamku Leśnickiego we Wrocławiu. Coroczna obecność zapraszanych bractw rycerskich , które prezentują się w pokazach walk gwarantuje wiele niezapomnianych wrażeń. Wokół Zamku krążą kuglarze i wędroni artyści . Na jarmarku swoje cenne towary wystawiają przedstawiciele rzemiosł, m.in. złotnicy , kowale ,tkacze i pszczelarze. Kierując się w stronę amfiteatru słychać rozbrzmiewajace zespoły muzyki dawnej oraz występy grup tetetralnych. 

Nasz Dzienny Dom Pomocy od trzech lat współpracuje i aktywnie działa w ramach Partnerstwa dla Leśnicy podczas jarmarku. Nasze stoisko w tym roku prowadziło warsztaty robienia świeczników . Dzieci podczas warsztatów zdobiły szklane słoiczki według własnej inwencji twórczej i pomysłowości. Każde dziecko z sercem angażowało się w działanie i z przyjemnością zabrało swój świecznik do domu.

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH 

 
 DDPSkoczylasa12   DDPSkoczylasa13

Zdjęcie przedstawia prezentację multimedialną o projekcie „ Mój drugi Dom"                           Zdjęcie przedstawia warsztaty z robienia makram ze sznurka poprowadzone z okazji Otwartych Dni Funduszy Europejskich.

  DDPSkoczylasa14 1    DDPSkoczylasa15

Na zdjęciu foka Paro podczas zajęć z okazji Otwartych Dni Funduszy Europejskich.

 

W sobotę 8 października mieliśmy okazję pokazać wszystkim chętnym działalność oraz zasady funkcjonowania naszego Dziennego Domu Pomocyz okazji Dni Otwartych Funduszy Europekskich. W harmonogram spotkania były wpisane warsztaty dla Seniorów „zajęcia z foką PARO” prezentacja multimedialna o projekcie „Mój drugi dom”-zapwnienie wsparcia dla osób niesamodzielnych w Dziennych Domach Pomocy we Wrocławiu, prezentacja multimedialna (pokaz zdjęć z wydarzeń w Dziennym Domu Pomocy) oraz słodki poczestunek przy kawie i herbacie.  

Na warsztatach nasi goście metodą quillingu tworzyli kartki okolicznościowe oraz łapacze snów wyplatając makramy.