PAŹDZIERNIK 2023 W DZIENNYM DOMU POMOCY NR 1

PRZY UL. SEMAFOROWEJ 5

 

DDP1Semaforowa001 DDP1Semaforowa002

                  Zdjęcie 1/2 Przedstawia dekorację Sali z okazji IV Urodzin DDP Źródło własne.

Wreszcie nastąpił upragniony finał wielkich przygotowań do czwartej rocznicy powstania naszego domu, każdy z klientów włożył ogrom pracy w to, aby widowisko było fascynujące dla seniorów oraz zaproszonych  gości, którzy przybyli do nas aby dzielić z nami tą wielką chwilą. Brawom nie było końca, nasz spektakl teatralny pt.: „Sanatorium” ogromnie rozbawił, ale i też wzruszył wszystkich zgromadzonych. No bo kto może więcej powiedzieć o sanatoriach jak właśnie seniorzy, którzy byli głównymi scenarzystami. Dziękujemy wszystkim klientom oraz kadrze za wielkie serce włożone w przygotowania, próby, budowanie scenografii i dzielne radzenie sobie ze wszelkimi pojawiającymi się trudnościami. Dziękujemy też zaproszonym gościom za celebrowanie wraz z nami kolejnego roku naszego zaangażowania w tworzenie tak przyjaznego miejsca, no i oczywiście za urodzinowe prezenty.

DDP1Semaforowa003

Zdjęcie 3  Przedstawia skrzypaczkę grającą na skrzypcach. Źródło własne.

Nasz dom słynie ze wspaniałych przedstawień teatralnych oraz równie wspaniałych zapraszanych osobistości. Tym razem była u nas z wizytą bardzo utalentowana skrzypaczka pani Anna, członkini Orkiestry Leopoldinum Narodowego Forum Muzyki. Występ, jak zawsze, poruszył najczulsze struny naszej duszy i wywołał wielki podziw na twarzach wszystkich słuchaczy. Dziękujemy pani Annie za regularne goszczenie w naszych progach i oczarowywanie nas muzyką.

     DDP1Semaforowa004

    DDP1Semaforowa005    DDP1Semaforowa006 DDP1Semaforowa007

           Zdjęcie 4,5,6 Przedstawia dekorację do obchodów Długoletnie Pożycie Małżeńskie. . Źródło własne.

  

W naszym domu, dzięki klientom, tworzymy historię. Na karty kronik zapisze się wydarzenie, które DDP miało przyjemność zorganizować dla swoich wspaniałych seniorów. W brochowskim Ratuszu, odbyła się uroczystość „ZŁOTE GODY”, czyli Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego. Nasi klienci, którzy trwają w związkach małżeńskich 50lat i dłużej zostali uhonorowani Medalem nadanym przez Prezydenta RP a wręczonego przez Prezydenta Wrocławia – Pana Jacka Sutryka. Zadbaliśmy, aby tak piękna uroczystość miała wyjątkowo piękną oprawę. Sztalugi ze zdjęciami ślubnymi dekorowanych par sprawiły wiele przyjemności i sentymentalną podróż zarówno małżeństwom jak i ich rodzinom, które towarzyszyły im podczas uroczystości. Występy muzyczne, jednego
z naszych klientów - pana Bogusława, pseudonim Boguś Czaruś, oraz naszej arcymiłej i utalentowanej opiekunki Ani otworzyły i zamknęły uroczystość wywołując fale łez wzruszenia. Składamy wielkie gratulacje dla nagrodzonych par.

  

    DDP1Semaforowa008 DDP1Semaforowa009 DDP1Semaforowa010 1

 Zdjęcie 7,8,9 przedstawia Kartki urodzinowe oraz kwiaty Słonecznika. Źródło własne.

      

W Październiku obchodziliśmy też urodziny naszej opiekunki Marty oraz psychologa- Amandy, oczywiście jak zawsze skończyło się to słodką ucztą. Czasem mamy wrażenie, że w DDP świętujemy 365 dni w roku.

DDP1Semaforowa011

Zdjęcie 10 Przedstawia jesienną dekorację

W naszym domu, stawiamy na zajęcia bardzo bogate w doświadczenia, nowości, ale i pełne treści, podparte merytoryką oraz celowane na zdrowie i kondycję fizyczną. Nie mogło więc zabraknąć codziennych zajęć manualnych, gdzie hitem była terapia zajęciowa połączona z warsztatami florystycznymi, podczas których powstały imponujące jesienne kompozycje. Zajęcia spotkały się z entuzjazmem i dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem klientów. Nieustannie popularne są treningi pamięci i koncentracji gdzie opiekunki pobudzają szare komórki uczestników i robią istną gimnastykę mózgu. A jak już jesteśmy przy gimnastyce, to oczywiście była też ta dla ciała, gdzie pod okiem fizjoterapeuty, który nie tylko da wycisk, ale także wyciśnie z każdego seniora wielką motywację do zmiany swojego życia.

DDP1Semaforowa012

Zdjęcie 11 Zdjęcie przedstawia gramofon z płytami winylowymi. Źródło własne.

Czas spędzony w Dziennym Domu Pomocy przy ulicy Semaforowej 5 tworzy swoją własną niepowtarzalną i jednocześnie piękną melodię. Melodię pełną dźwięków zaangażowania, radości, ale i czasem smutku, który skutecznie jest zażegnywany podczas winylowych śród.  To one swoim ogromnym akcentem muzycznym porywają nas do tańca i scalają DDP 1 i  DDP 2 w jedną wielką rodziną zjednoczoną w tańcu i zabawie.

 DDP1Semaforowa013

Zdjęcie 12 Przedstawia  kompozycję kwiatową. Źródło własne.

"Mimozami jesień się zaczyna, złotawa krucha i miła" - śpiewał Czesław Niemen. I zaczęła się. "Pociemniało, poszarzało - jesień, jak to tak?" - pytał Marek Grechuta. Jesienna aura sprzyja zadumie i wspomnienia zmarłych, którzy byli częścią Naszej Semaforowej Rodziny. Na zajęciach terapii zajęciowej wykonaliśmy stroiki na groby tych, których niestety nie ma już z nami, jednak wciąż pozostają w naszej pamięci. Ostatni dzień października pożegnał nas smutną wiadomością o śmierci Naszego Kochanego Pana Miecia. Pozostawił wiele pięknych wspomnień i dzieł, których był twórcą.