STYCZEŃ 2024
W DZIENNYCH DOMACH POMOCY
PRZY UL: KOŚCIUSZKI, KOMUNY PARYSKIEJ, SKWIERZYŃSKA, ŻEROMSKIEGO
„– To czemu wszyscy na świecie tak hucznie obchodzą nowy rok? – Żeby zagłuszyć smutek przemijania? (…) A może żeby jeszcze raz zacząć wszystko od nowa?”.
W myśl tych słów, których autorką jest pisarka Izabela Sowa, w styczniu zaczynamy wszystko od nowa. I tak oto rozpoczęliśmy nowy rok zabawą karnawałową, podczas której były tańce i śpiewy. Naszym podopiecznym przypomniały się lata młodości, o których chętnie opowiadali.
Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka odwiedziły nas dzieci z Klubu Malucha „Serduszkowo” oraz z przedszkola „Planeta Dzieci”, które przygotowały występy dla naszych seniorów i imienne kartki ze słodkim upominkiem dla każdego dziadka i babci.
Zdjęcia 1 i 2: Kartki od dzieci z rysunkiem babci i dziadka i napisem „Dziękujemy, że jesteś”. Dekoracja na dzień Babci i Dziadka wraz z maskami karnawałowymi. Źródło własne.
Zdjęcie 3: Bukiet kwiatów i okolicznościowe kartki przygotowane przez dzieci. Źródło własne.
Gościliśmy zespół „DEMOLO”, który przygotował repertuar kolędowy. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, przy akompaniamencie pianina i skrzypiec, a zachwytom nie było końca. Spotkanie z utalentowanymi muzycznie seniorami to był dla naszej społeczności zaszczyt.
Zdjęcie 4: Skrzypaczka z zespołu „DEMOLO”. Źródło własne.
Pod koniec stycznia do DDP przy ul. Skwierzyńskiej przybył chór z Centrum Kultury i Edukacji „Bakara”. Trzynastoosobowy zespół zaprezentował kolędy i pastorałki, przy akompaniamencie gitary. Wspólnym kolędowaniem zakończyliśmy świętowanie okresu Bożego Narodzenia.
Na zajęciach z kulinoterapii nasi klienci przy wsparciu personelu przyrządzili sałatkę owocową i pizzę, a z okazji przypadającego w styczniu „Święta bitej śmietany” został wykonany deser z galaretki i bitej śmietany. Podopieczni cieszyli się spędzeniem czasu w taki sposób.
Zdjęcie 5-7: Sałatka owocowa, pizza i deser, przygotowane podczas kulinoterapii”. Źródło własne.
Mimo tak aktywnie spędzonego miesiąca, poranna gimnastyka była zawsze na pierwszym miejscu. Usprawnialiśmy także regularnie funkcje językowe oraz poznawcze.