DZIENNY DOM POMOCY NR 2 PRZY UL. SEMAFOROWEJ

8 lutego obchodziliśmy Święto Pączka, czyli Tłusty Czwartek. Dowiedzieliśmy się, że tradycja tego dnia sięga czasów pogaństwa – był to czas świętowania końca zimy i nadejścia wiosny. Ucztowano wtedy jedząc tłuste potrawy, szczególnie mięsa oraz pito wino, a zagryzkę stanowiły pączki z ciasta chlebowego faszerowane słoniną. U nas pączki były nadziewane słodkościami. Niemożliwym było go zjeść i nie oblizać się. Oprócz tego mieliśmy takie atrakcje jak konkursy, rebusy i quizy. A potem każdy z Klientów kolorowymi kredkami „wyczarował” na kartce własnego pączusia.

Pączek i nasze prace rysunkowe związane z Tłustym Czwartkiem

Zdjęcie 1. Pączek i nasze prace rysunkowe związane z Tłustym Czwartkiem. Źródło: MCUS.

Nie mogąc doczekać się Walentynek, zaczęliśmy je świętować już dzień wcześniej. Na warsztatach z terapii zajęciowej, przy wielkim stole zasiadła nasza gromada seniorów i na arkuszu papieru wyrysowaliśmy ogromne serce. Metodą wydzieranki trójwymiarowej z bibuły karbowanej, wyklejaliśmy je od zewnątrz do środka. Puste miejsce w środku serca wypełniły zdjęcia uczestników warsztatów.

Nasze wielkie Walentynkowe Serce

Zdjęcie 2. Nasze wielkie Walentynkowe Serce. Źródło: MCUS.

Każdy z nas otrzymał piękną kartkę walentynkową, w której znalazł się wiersz o miłości napisany przez Klientów na zajęciach z poezjoterapii. Dużo było przy tym śmiechu i dobrej zabawy.

Wiersz na kartce Walentynkowej ułożony na zajęciach poezjoterapii

Zdjęcie 3. Wiersz na kartce Walentynkowej ułożony na zajęciach poezjoterapii. Źródło: MCUS.