LOGO BANER

               

               O projekcie       Harmonogram realizacji projektu       Rekrutacja do projektu       Aktualności       Kontakt

 

Aktualnie realizujemy działania w ramach Zadania nr 1 i Zadania nr 2.

Przygotowujemy się do rozpoczęcia rekrutacji do projektu, o której poinformujemy Państwa w listopadzie/grudniu 2024 r.

Rekrutacja uczestników projektu będzie się odbywała w trybie ciągłym. O rozpoczęciu rekrutacji będziemy informować na bieżąco.

Wszystkie informacje dot. rekrutacji dostępne są w Biurze Projektu na terenie Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu przy ul. Mącznej 3, w pokoju nr 166 oraz pod numerem tel. 71 376 99 40, w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30.

Usługa wsparcia krótkoterminowego będzie przyznawana osobom, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają doraźnej pomocy w formie pobytu całodobowego, ze względu na czasowe ograniczenie możliwości zapewnienia właściwego wsparcia w miejscu zamieszkania przez osoby na co dzień sprawujące opiekę nad tą osobą.

Wsparciem w MCUS Domy pomocy społecznej zostaną objęte osoby zamieszkujące we Wrocławiu, nad którymi codzienną opiekę sprawują inne osoby zamieszkujące we Wrocławiu. Osoby te muszą zamieszkiwać w jednym gospodarstwie domowym.

Osoby te otrzymają pomoc w ośrodku wsparcia MCUS Domy pomocy społecznej, w ramach systemu pomocy społecznej po zakwalifikowaniu do tej formy pomocy (zgodnie z ustawą o pomocy społecznej).

Usługi będą świadczone maksymalnie do końca realizacji projektu, czyli do 30 czerwca 2026 r.

Liczba przyznanych dni wsparcia jest określona w Artykule 55b. Ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o pomocy społecznej oraz niektórych innych ustaw tj.: „1. Usługi wsparcia krótkoterminowego realizowane w formie pobytu całodobowego mogą być przyznane na czas określony nie dłuższy niż 30 dni w roku kalendarzowym, z możliwością przedłużenia pobytu w szczególnie uzasadnionych przypadkach o nie więcej niż kolejne 30 dni w roku kalendarzowym.”

Wsparcie będzie realizowane w następujących lokalizacjach we Wrocławiu:

1. MCUS Dom Pomocy Społecznej przy ul. Mącznej 3

2. MCUS Dom Pomocy Społecznej przy ul. Karmelkowej 25.

Do kogo skierowany projekt?

1. Pełnoletnie osoby wymagające wsparcia w formie pobytu całodobowego na terenie MCUS DPS, z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, niebędące mieszkańcami DPS. Łącznie wsparciem podczas realizacji projektu zostanie objętych 40 osób, w tym 20 kobiet i 20 mężczyzn.

Pierwszeństwo udziału w projekcie będą miały osoby:

a) o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;

b) z niepełnosprawnością sprzężoną;

c) z chorobami psychicznymi;

d) z niepełnosprawnością intelektualną;

e) z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (w rozumieniu zgodnym z Międzynarodową Statystyczną Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD10);

f) korzystające z programu FE PŻ;

g) zamieszkujące samotnie.

2. Opiekunowie faktyczni osób wymagających wsparcia, które na co dzień sprawują opiekę nad tymi osobami, nie są opiekunem formalnym (zawodowym) i nie pobierają wynagrodzenia z tytułu sprawowania takiej opieki, czyli najczęściej członek rodziny, osoba bliska, wolontariusz. Łącznie wsparciem podczas realizacji projektu zostanie objętych 20 osób, w tym 15 kobiet i 5 mężczyzn.