DDPSemaforowa1

Zdjęcie 1.źródło -  dobry rok - sierpień - Mazowsze - Polskie Krajobrazy

Sierpniowy krajobraz o zachodzie słońca wyzwala w nas lawinę wyobraźni. Gasnący dzień prowokuje do zamknięcia oczu  i wędrówki pamięcią po smakach i zapachach lata, tak kojarzy się nam czas żniw.

Wspólne biesiadowanie DDP 1i 2

Choć dzielą nas schody, bo każdy Dom znajduje się na innym piętrze, to łączy nas wspólna pasja i zamiłowanie do życia, które sprawiają że razem nie tylko dobrze się bawimy, lecz również tworzymy sztukę przez wielkie ”SZ”. Tym razem naszym hobby okazała się być fotografia artystyczna z przekazem, co można zobaczyć na wspólnym zdjięciu. W życiu często efekt widoczny jest po mozolnym i długotrwałym procesie tworzenia. Dokładania cegielki do cegiełki, aż na końcu ujawnia się efekt, co można dostrzec na fotografii. W Naszym zespole łączymy w sobie indywidualizm każdego z osobna oraz Moc kolektywu.

DDPSemaforowa2

Zdjęcie 2 Przedstawia Seniorów zgromadzonych w kształt serca na dziedzińcu DDP- źródło własne.

  1. 2. „Smaki Lata” to owoce sezonowe, smaki lata to orzeźwiający łyk zimnej lemoniady…to zdrój czułych myśli zaklęty w zapachy…trawy, kwiatów, drzew i powietrza. Ale jako, że potrafimy pogodzić ze sobą potrzebę wysublimowanych wrażeń z potrzebą dobrej zabawy, nie mogło zabraknąć też czegoś tylko dla ciała i podniebienia, co zaowocowało wspólnym grillowaniem na świeżym powietrzu. Biesiadowanie przyniosło nam retrospekcję i zabrało w podróż do czasów urlopów.

DDPSemaforowa3 DDPSemaforowa4  DDPSemaforowa5  

Zdjęcie 3/4/5 Przedstawia owoc-arbuz, kaczki na jeziorze oraz kiełbasy grillowane w ogrodzie DDP- źródło własne.

        

3.”Łami..Główka”

W naszym domu preferujemy nie tylko sportowy styl życia, ale równie ważne są dla nas aspekty i potrzeby naszego umysłu. Dlatego poza ćwiczeniami fizycznymi trenujemy regularnie nasze głowy poprzez liczne gry, zabawy, łamigłówki, krzyżówki, zagadki oraz szarady. Przysparza to naszym młodym duchem uczestnikom wiele frajdy i przynosi wiele korzyści. Sukces tkwi w regularnej pracy nad sobą, ciałem i dobrej zabawie!

DDPSemaforowa6     DDPSemaforowa7                          

Zdjęcie 6 Przedstawia Seniorkę DDP podczas zajęć z Ludoterapii- źródło własne.

Zdjęcie 7 Przedstawia tablicę podczas treningu pamięci i koncentracji - źródło własne.

4.”Zawsze Piękne i Młode”

Nasze Panie zawsze wyglądają pięknie i młodo, a swoim urokiem i blaskiem zachwycają nas wraz z porannym brzaskiem. Raduje to każdego dnia oczy nasze i dusze. Doceniamy siebie wzajemnie, czyniąc uśmiech na naszych twarzach stałą w życiu każdego z nas.

DDPSemaforowa8

Zdjęcie 8 Przedstawia Seniorki podczas malowania paznokci- źródło własne.

Końcówka lata przyniosła nam również wiele ciężkiej, ale bardzo satysfakcjonującej pracy nad uczczeniem 3 rocznicy powstania naszego Dziennego Domu. Aby nie zdradzać jednak wszystkiego uchylimy rąbka tajemnicy i zdradzimy jedynie, że zapowiada się bardzo BOSKA zabawa!