Warsztaty

W ramach Wrocławskich Dni Seniora w DPS ul. Rędzińska odbyły się warsztaty pt. „Jesienne lampiony”. Uczestnicy mieli możliwość z przygotowanych materiałów stworzyć własne, autorskie lampiony. Lampiony były zdobione bibułą, wstążkami, suszonymi liśćmi, kwiatami a podświetlone wyglądały bardzo pięknie.

DPSKaletnicza001

<Lampion ozdabiany podczas warsztatów „Jesienne lampiony”.>

DPSKaletnicza002

<Efekt pracy uczestników warsztatów „Jesienne lampiony”.>

Grill

13 października w piątek w ogrodzie przy wczesno jesiennej pięknej pogodzie odbył się ostatni w tym roku GRILL dla wszystkich mieszkańców naszego domu. Mieszkańcy
w ramach kulionoterapii do grillowania przygotowali kiełbasy i kaszankę oraz kawę
i herbatę. Tym wydarzeniem zakończyliśmy tegoroczny sezon grillowania, a teraz, oby do wiosny.

DPSKaletnicza003

<Mieszkańcy DPS Kaletnicza  >

DPSKaletnicza004

<Kiełbasy i kaszanki na ruszcie grillowym.>

Spotkanie

W cyklu imprez Wrocławskich Dni Seniora mieszkańcy naszego domu byli na spotkaniu zorganizowanym w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ciepłej. Spotkanie było poświęcone Wandzie Rutkiewicz „Z Wrocławia na dachy świata”. Niezwykła kobieta, wrocławianka, himalaistka trzecia na świecie, pierwsza z Europy i pierwsza Polka – 45 lat temu z międzynarodową wyprawą zdobyła najwyższy szczyt świata Mont Everest, potem K2. Wspinała się na najwyższe góry zdobywając osiem z czternastu ośmiotysięczników.
W planach miała zorganizowanie wyprawy kobiecej na wszystkie ośmiotysięczniki. 13 maja 1992 r. przyjmuje się za datę zaginięcia Wandy Rutkiewicz w górach Kanczendzongi
w Nepalu.

DPSKaletnicza005

<Broszura informacyjny rozdawana podczas spotkania „Z Wrocławia na dachy świata”. >

Wykład

Kolejne spotkanie w cyklu Wrocławskie Dni Seniora to wykład, pana Michał Zawilaka, który poświęcony był tematyce pszczelarskiej i produktom pszczelim. Prowadzący przedstawił nam niezwykle interesujący świat życia i pracy pszczół, którego efektem końcowym jest MIÓD. Miód to produkt spożywczy, wytwarzany przez pszczoły a także trzmiele. Powstaje przez przetworzenie nektaru kwiatowego z roślin miododajnych (m.in. wrzos, lawenda, nawłoć, facelia, leszczyna, lipa, brzoza …) a także niektórych substancji wydzielanych przez drzewa. Miód jest niezwykle zdrowym produktem zawierającym w swoim składzie wiele cennych pierwiastków (wapnia, żelazu, chloru, potasu, magnezu), witamin (A, B, C …)
i dlatego uważa się go za niezwykle cenne źródło właściwości leczniczych. Podczas spotkania mieliśmy możliwość „organoleptycznie” doświadczyć miodu lipowo-słonecznikowego, a także pyłku pszczelego.

DPSKaletnicza006

<Degustacja miodu lipowo-słonecznikowego podczas wykładu „Co to jest miód i jak się go robi?”>

Zupa Dyniowa

Podczas zajęć kulinoterapii wspólnie zrobiliśmy jeden z jesiennych smakołyków. Dynię z naszej ogródkowej uprawy przeznaczyliśmy na : rozgrzewającą zupę dyniową z ziołowymi grzankami. Aromatyczne zapachy dobiegające z terapii zajęciowej przyciągnęły liczne grono smakoszy.

DPSKaletnicza007

<Porcja zupy dyniowej z ziołowymi grzankami.>

Spacery do Parku Widawskiego

Korzystając z jesiennej, słonecznej i ciepłej pogody wyszliśmy z grupą kilkunastu mieszkańców do naszego ulubionego Parku Widawskiego.

DPSKaletnicza008

<Mieszkańcy DPS Kaletnicza spacerujący alejami w Parku Widawskim.>

Koncert Muzyki Filmowej

W ramach współpracy naszej Dyrekcji z WCRS otrzymaliśmy bilety na Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Orkiestra Polskiego Radia i Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora zaprezentował utwory z najbardziej znanych filmów m.in. „Gladiator", „Piraci z Karaibów”, „Król Lew”, "Sherlock Holmes". Muzyka podbiła serca publiczności a zwłaszcza partie solowe zaśpiewane przez p. Annę Lasota, artyści otrzymali owacje na stojąco. To niesamowite wydarzenie odbyło się w hali widowiskowo-sportowej – Hali Stulecia.

DPSKaletnicza009

<Koncert Muzyki Filmowej w Hali Stulecia.>