Październik 2023 r. w Domu Pomocy Społecznej we Wrocławiu przy ul. Rędzińskiej

 

Jesienne lampiony

W ramach Dni Seniora 3 października zorganizowaliśmy warsztaty rękodzieła pt. „Jesienne lampiony”. Odwiedzili nas licznie mieszkańcy i klienci z DPS i DDP Karmelkowa, DPS Kaletnicza, a także DDP  Skoczylasa. Ze  szklanych słoików ozdobionych liśćmi, dziką różą, papierem witrażowym, a także różnokolorowymi naklejkami powstały oryginalne lampiony, które umilą atmosferę długich jesiennych wieczorów. Smacznym akcentem na zakończenie warsztatów był sernik dyniowy i aromatyczna kawa.

DPSMaczna001

Na zdjęciu stworzone lampiony przez mieszkańców

DPSMaczna002

Na zdjęciu stół, przy którym mieszkańcy tworzą lampiony.

DPSMaczna003DPSMaczna004

Na zdjęciu jesienne lampiony.

DPSMaczna005DPSMaczna006

Na zdjęciu jesienne lampiony.

Występ zespołu chrześcijańskiego

W  sobotnie przedpołudnie 7 października mieliśmy przyjemność gościć wolontariuszy z Kościoła Zielonoświątkowego. Nasi mieszkańcy ze skupieniem wysłuchali prelekcji i obejrzeli krótkie scenki rodzajowe, których tematem było „przebaczenie”. Spotkanie uwieńczone było pysznymi ciastami upieczonymi przez gości.

DPSMaczna007

Na zdjęciu porcje ciasta , przygotowane dla mieszkańców.

Bal Senioralny

12 października uczestniczyliśmy w Balu Senioralnym organizowanym przez zaprzyjaźniony DPS przy ul. Mącznej. Impreza upłynęła pod znakiem dobrej zabawy, tańców, pysznego poczęstunku, a także konkursów z wiedzy ogólnej i nie tylko.

DPSMaczna008

Na zdjęciu ciasto na paterze oraz owoce przygotowane dla uczestników balu.

Warsztaty operowe

Rozpoczynamy kolejną przygodę z operą . Nasi mieszkańcy mają przyjemność uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Operę Wrocławską. Celem spotkań jest zapoznanie ze sztuką operową, przygotowanie do odbioru spektakli , jak również animacja do udziału w przedstawieniach. Inauguracyjne spotkanie w DPS przy ul. Mącznej poprowadziła Pani Katarzyna, która przedstawiła cele i wstępny harmonogram projektu, następnie  zachęcała mieszkańców do dzielenia się swoimi zainteresowaniami muzycznymi.

 

Odwiedziny Czerwonych Nosków

Kolejna wizyta naszych przyjaciół z czerwonymi noskami sprawiła, że korytarze i pokoje mieszkańców wypełniły wesołe piosenki i salwy śmiechu. Spotkania z wesołymi Klaunami powinny być zapisywane na receptę, ponieważ poprawiają nastrój największym ponurakom, a przez to codzienne dolegliwości stają się mniej uciążliwe.  

DPSMaczna009  

Na zdjęciu Pan i Pani Klown.