Maj w Dziennym Domu Pomocy nr 2, ul. Semaforowa 5

6 - go maja, wypoczęci po majówce Klienci, z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwali się prelekcji przygotowanej przez terapeutkę zajęciową, dotyczącą jakże ważnej tematyki związanej z początkiem tego miesiąca, czyli Konstytucji 3 Maja. Prelekcja połączona była z żywiołową dyskusją.

 

10 maja 2024r. w naszym DDP odbyły się zajęcia otwarte, dla wszystkich chętnych, z okazji 20-lecia Funduszy Europejskich. Zorganizowany był punkt informacyjny, w którym interesariusze mogli pozyskać od personelu wszystkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania naszej placówki. Ważnymi punktami spotkania było oprowadzenie po obiekcie, warsztaty terapii zajęciowej: gry i zabawy dotyczące Unii Europejskiej, a także spotkania z klientami, którzy chętnie opowiadali o swoich wrażeniach związanych z pobytem w DDP.

Przedstawia_Flagę_Unii_Europejskiej_stworzoną_przez_Klientów_oraz_uczestników_dni_otwartych.png

Zdjęcie 1. Przedstawia Flagę Unii Europejskiej stworzoną przez Klientów oraz uczestników dni otwartych. Źródło MCUS

Przedstawia_seniora_wycinającego_gwiazdę_ze_złotego_papieru.png

Zdjęcie 2. Przedstawia seniora wycinającego gwiazdę ze złotego papieru. Źródło MCUS

Przedstawia_seniora_kolorującego_flagę_Polski.jpg

Zdjęcie 3. Przedstawia seniora kolorującego flagę Polski. Źródło MCUS

Z okazji Dnia Matki w naszym DDP odbył się koncert przygotowany przez uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej II st. Im. R. Bukowskiego. W repertuarze znalazły się utwory o tematyce uczuciowej, dotyczącej wyjątkowo silnej więzi jaka łączy mamy z ich dziećmi. Wszyscy klienci naszej placówki wraz z personelem, byli zachwyceni oraz głęboko poruszeni wspaniałym popisem wokalnym utalentowanej młodzieży, dlatego       z  niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.

Przedstawia_podziękowania_za_koncert_z_okazji_Dnia_Matki.jpg

Zdjęcie 4.  Przedstawia podziękowania za koncert z okazji Dnia Matki. Źródło MCUS