kwiaty1   DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO 

 

21 listopada obchodzimy jedne z ważniejszych dla nas uroczystości - Dzień Pracownika Socjalnego, który jest jednocześnie świętem wszystkich Pracowników Pomocy Społecznej. To okazja do wyrażenia uznania za pracę i zaangażowanie w działania na rzecz mieszkańców i klientów naszych domów.

Praca w pomocy społecznej to pokłady życzliwości, uśmiechu, wsparcia w chwilach trudnych, walki o aktywność osób, które korzystają z naszego wsparcia. To praca, na której efekty czasem musimy poczekać, jednak zawsze, równolegle do sukcesów pracowników, stanowią one sukcesy naszych podopiecznych.

MCUS świadczy usługi opiekuńcze, bytowe i wspomagające w domach pomocy dla osób wymagających wsparcia. Kadra MCUS to opiekunowie, pokojowi i pracownicy pralni, pracownicy administracji, terapeuci, pracownicy socjalni, psycholodzy, pielęgniarki, fizjoterapeuci, pracownicy kuchni oraz inni pracownicy na stanowiskach pomocniczych i obsługi. Dziękujemy całej kadrze MCUS za codzienną pracę i wysiłek.

Niech ten dzień pozwoli nam w szczególny sposób zwrócić uwagę na to, że pracownicy pomocy społecznej, pracownicy domów pomocy to nie tylko element systemowego wykonywana zadań, ale kadra wspierająca osoby najbardziej potrzebujące, której nie można zastąpić.